skip to Main Content

کوکی زنجبیلی کریسمس از کجا آمده؟

کوکی زنجبیلی کریسمس از کجا آمده؟

من باور دارم که یک آشپز خوب فقط توی آشپزخانه توانا نیست. آشپز خوب باید مواد غذایی و ارزش غذاییشون رو بدونه، به فرهنگی که یک غذا از اون اومده توجه کنه و سراغ تاریخ آشپزی بره. خلاصه آدم باید توی هنری که دوست داره کنجکاو باشه. من قراره اینجا از چیزهای مختلف براتون بنویسم. از تاریخ آشپزی، شناخت و دسته‌بندی مواد و فن‌ها و نکته‌هایی که ممکنه به دردتون بخوره. بهتون قول می‌دم که قصه‌های جالبی رو قراره باهم دنبال کنیم. برای شروع بیایید کمی درباره تاریخ کوکی زنجبیلی معروف کریسمس حرف بزنیم.
اینکه چرا این کوکی به شکل آدمک و یا خانه عروسکی در کریسمس پخته میشه و جزو تزییات مشترک کریسمس خیلی از فرهنگ‌هاست قصه‌های مختلفی داره. داستان مرد شیرینی زنجبیلی سال ۱۸۷۵ در مجله سنت نیکولاس منتشر شد. این داستان کودکانه درباره مرد شیرینی زنجبیلی بود که از یک گاو، اسب و جوجه فرار می‌کنه اما روباه می‌خوردش.
اما اینکه چطور زنجبیل راه به غرب پیدا کرده باید به چین سفر کرد. ریشه‌های زنجبیل حدود ۵هزار سال پیش در چین کاشت می‌شد و آن را دارای خواص دارویی و جادویی می‌دونستند. بعضی از مورخان غذا معتقدند که اولین دستور تهیه شیرینی زنجبیلی مربوط به حدود ۲۴۰۰ سال قبل از میلاد و در یونان بوده. بعضی‌ها هم تاریخ اون رو به سال ۹۹۲ میلادی نسبت می‌دهند؛ زمانی که راهب ارمنی گریگوری از نیکوپولیس به نانوایان مسیحی در فرانسه روش پخت این نون رو آموزش داده. منبع بعدی شامل یک صنف نان شیرینی زنجبیلی در آلمان است که احتمالاً در قرن پانزدهم برای حمایت از حقوق برخی از نانوایان تشکیل شده . تقریباً در همان زمان، راهبه‌های سوئد در حال پخت نان زنجبیلی بودند تا سوهاضمه را تسکین بدهند.
خلاصه که گاهی یک ایده در جاهای مختلف دنیا شکل می‌گیره و دقیق نمی‌شه دست گذاشت که از کجا شروع شده ولی فارغ از اینکه از کجا اومده الان بخشی از فرهنگ غذایی خیلی از کشورهاست و توی خونه درست کردنش بخشی از سنت کریسمس محسوب میشه.
.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top